OLIMPICI NAȚIONALI





AN ȘCOLAR 2016/2017


Măican Cristina Alexandra


Guzu Cristiana


Sima Mario

  • Premiul Special Etapa Națională - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață.


  • Premiul special Etapa Națională - Olimpiada de chimie.


  • Mențiune Etapa Națională - Concursul ”Terra”.



AN ȘCOLAR 2015/2016


Sima Mario Robert


Bugnar Andreea


Guzu Cristiana

  • Mențiune la etapa națională a Concursului Național Terra;


  • Mențiune I la etapa națională a Concursului de Interpretare Transcurriculară ”I.Teodoreanu”;


  • Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Lingvistică;



Chiș Roxana


Negrea Simion


Turc Yasmine

  • Mențiune la etapa națională a Concursului Național Terra;


  • Campion Național Atletism


  • Locul III Atletism la Campionatul Național de Atletism



AN ȘCOLAR 2014/2015


PETRUSCA SERGIU


CAZAC ELIZA


BOB DAVID

  • MENTIUNE SPECIALA la etapa nationala a Olimpiadei de Chimie;


  • MENTIUNE SI PREMIUL SPECIAL la etapa nationala a Concursului "Cultura si spiritualitate romaneasca";


  • MENTIUNE la Campionatul national de Badminton;



BUZAN DAN


POENAR PATRICIA


MONDA RARES

  • PREMIUL III la etapa nationla a Concursului "Terra";


  • PREMIUL I la Concursul national de creatie plastica;


  • MENTIUNE la etapa nationala a Concursului "Terra";



CHITUL SEBASTIAN


GAL ELIZA



  • PREMIUL III la Concursul național "Jocul culorilor";


  • Mențiune la Campionatul Național de Badminton;





AN ȘCOLAR 2013/2014


PETRUSCA SERGIU


CAZAC ELIZA


SOCACI ROBERT

  • MEDALIA DE BRONZ la faza nationla a Olimpiadei de Fizica din partea Societatii Nationale de Fizica;
  • MENTIUNE SPECIALA la faza nationla a Olimpiadei de Chimie;
  • PREMIUL I de Concursul National de Creatie plastica;


  • PREMIUL III la faza nationla a Olimpiadei de Limba si literatura romana si calificare la etapa internationala;
  • PREMIUL I la Concursul national "Eminesciana";
  • PREMIUL I la Concursul National de Creatie plastica;


  • MENTUNE la Concursul "TERRA", faza nationala;



AN ȘCOLAR 2012/2013


CAZAC ELIZA


CHIRLEJAN CRISTINA



  • MENTIUNE la faza nationala a Olimpiadei de limba si literartura româna;


  • MENTIUNE SPECIALA la etapa nationala a Concursului national "+- Poezie";





AN ȘCOLAR 2011/2012


PETRUSCA SERGIU





  • participare faza nationala a Olimpiadei de Matematica si medalia de argint din partea Societatii Nationale de Matematica;







AN ȘCOLAR 2010/2011


BUHAI RAREȘ


UȚIU NICHITA



  • Medalia de aur la Balcaniada de Informatică;
  • Premiul I si medalie de aur la etapa natională a Olimpiadei de Informatică;
  • PREMIUL I de Concursul National de Creatie plastica;


  • >Mențiune si medalie de argint la etapa națională a Olimpiadei de Informatică și calificare în lotul național;





AN ȘCOLAR 2009/2010


BUHAI RAREȘ


REBREANU IULIA



  • Premiul I la faza națională a Olimpiadei de Informatică și calificare în lotul lărgit;


  • Medalia de bronz la faza națională a Olimpiadei de Matematică;





AN ȘCOLAR 2008/2009


BUHAI RAREȘ


UȚIU NICHITA


LANG CHRISTIAN

  • Mențiune la faza națională a Olimpiadei de Informatică;


  • Mențiune la faza națională a Olimpiadei de Matematică;


  • Mențiune la faza națională a Olimpiadei de Matematică;



AN ȘCOLAR 2007/2008


BUHAI RAREȘ





  • Medalia de bronz la etapa națională a Olimpiadei de Matematică;
  • Premiul III la faza națională a Olimpiadei de Informatică;
  • mentiune la etapa națională a Concursului "+-Poezie";







AN ȘCOLAR 2006/2007


PASCANU CRISTINA


BONTE AURELIAN



  • Mențiune la faza națională a Olimpiadei de Științe pentru juniori;
  • Mențiune specială la faza națională a Olimpiadei de Chimie;


  • Medalia de bronz la etapa națională a olimpiadei de Matematică;