... olimpicii nostri...



AN SCOLAR 2008/2009
...CLASA a VIII-a



POP DANIEL





BONTE AURELIAN





PAVALEAN CRISTINA

  • premiul I la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • participare la Concursul interjudtean "Grigore Moisil";


  • premiul III la Concursul judetean de limba franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





GAVRI CATALIN




DUNES GABRIEL




BOLBOS ROXANA

  • premuil II la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





COCIS BIANCA




VADUVA OANA




UNGUR CRISTIAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





NAGY ANDREEA




TRUTA IULIA




BOSBICI OANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;





VASCAN IULIA




COSMA IONELA




MANZAT EMANUEL

  • mentiune la Concursul judetean de limba franceza;


  • mentiune la Concursul judetean de limba franceza;


  • premiul special la concursul national de desen "Ce inseamna pentru mine 1 Decembrie?"





TANASESCU HORATIU




RUS DANA




GROZAV LUCIAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba engleza;


  • locul VI la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - tetratlon individual;


  • locul VI la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - tetratlon individual;

AN SCOLAR 2008/2009
...CLASA a VII-a



ZAGREAN TUZA CEZARA





PENTELESCU PATRICIA





PENTELESCU ELIZA

  • premiul II la Concursul judetean de limba franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • premiul I la Concursul judetean de desen "Lauda semintelor";
  • mentiune la Concursul international de creatie plastica "Odata ca niciodata";


  • premiul I la Concursul national de arta plastica "Datini de Craciun";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





CIMPOIAS PETRUTA




TOMA ALEXANDRU




ANDRUS LARISA

  • premiul I la Concursul judetean de desen "Lauda semintelor";


  • premiul II la Concursul international de creatie plastica "Odata ca niciodata";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba engleza;


  • premiul II la Concursul judetean de desen "Lauda semintelor";





TODEA STEFANIA




CAMPAN ANDRA




LANG CHRISTINE

  • premiul III la Concursul judetean de limba franceza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului "Gavril Tulai";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • mentiune la Concursul judetean de desen "Lauda semintelor";





BUHOS TEODORA




MARTIAN CRISTINA




JIMBOREAN ANCA

  • premiul III la faza judeteana a Concursului "Gavril Tulai";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de desen "Lauda semintelor";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de BIologie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;










VELTAN ROXANA








  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba engleza;



AN SCOLAR 2008/2009
...CLASA a VI-a



BUHAI RARES





UTIU NICHITA





BUGNAR ALEXANDRA

  • mentiune la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul I la Concursul interjudetean de Matematica "Dumitru Tiganetea";
  • premiul II la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la Concursul judetean de Matematica "Gavril Tulai";
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • participare la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • mentiune la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de Matematica "Gavril Tulai";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;





VARAN TUDOR




ARPASTEAN NICOLAE




MOLDOVEANU MURESAN ILINCA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul II la Concursul judetean de Matematica "Gavril Tulai";


  • mentiune la faza njudeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul II la Concursul judetean de Matematica "Gavril Tulai";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





LANG CHRISTIAN




RUS NICOLETA




NEAGOS DANIEL

  • mentiune la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;










RUS FRANCESCA








  • Locul I la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - atletism, cros;



AN SCOLAR 2008/2009
...CLASA a V-a



PASLARU DIANA





GAVRI ANDREEA





CHILOM MIRCEA

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul interjudetean de Matematica "Grigore Moisil";
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";


  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • mentiune la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;


  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





MORAR CATALIN




ZAPARTAN TATIANA




MAIER ANCA

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • mentiune la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";


  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";





BODESCU VERONICA




VARGA MARIA




CIFOR ANDREEA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean "Gavril Tulai";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • mentiune la Concursul judetean "+-Poezie";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;





OLINCA ANDREI




CATINEAN ALEXANDRA




MASTAN DIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





CHICIUDEAN CATALIN




POP GILIA




ORBAN RARES

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • locul IV la Olimpiada Sportului Scolar - sah;

AN SCOLAR 2008/2009
...CLASA a III -a si a IV-a



POP DENIS





PUSCAS GEORGIANA





ECHERT ALEXANDRU

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul II la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





SFECHIS DAIANA




TAMAS IULIA




ENCEAN MIRUNA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





BOYTE RALUCA









STUPINEAN LARISA

  • locul I la Olimpiada Sportului Scolar - sah;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";




  • premiul III la Concursul judetean "Paul Tanco";





ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR V-VIII:
TAMAS TUDOR
POP DANIEL
CUCUIET CATALIN
BOLFA DANIEL
BAN PAUL
PATRASCANU SILVIU
CHEREJA ANDREI
SUMANARIU MIHAI
NEAGOS ANDREI
ARMENEAN CRISTIAN
TARNIVAN ALEXANDRU
PIMBUZAN RAZVAN



  • locul III la etapa judeteana a Campionatului de Fotbal pentru clasele I-IV;







ECHIPAJUL "SANITARII PRICEPUTI":
BORZOS ALEXANDRA
VADUVA OANA
SUCIU FLORIN
POP DANIEL
TAMAS TUDOR
UNGUR CRISTIAN



  • premiul II la etapa judeteana a concursului "Sanitarii priceputi";







GRUPUL "ECO":
PAVALEAN CRISTINA
TINTELECAN ADRIANA
VASCAN IULIA
LANG CHRISTINE
PENTELESCU ELIZA
PENTELESCU PATRICIA
CAPATA RALUCA
DANILA ARIANA
BURZO DANIELA
TODEA STEFANIA
ZAGREAN TUZA CEZARA



  • premiul III la etapa judeteana a concursului grupurilor ECO;







ECHIPAJUL "EUROPA DE MAINE", CLASA A VI-A:
KOSTNER RICHARD
UTIU NICHITA
ARPASTEAN NICOLAE



  • premiul II la concursul judetean "EUROPA DE MAINE";







ECHIPAJUL "MICII BIOLOGI":
BUGNAR ALEXANDRA
MOLDOVAN ANA MARIA
ZAPARTAN TATIANA
GAVRI ANDREEA



  • mentiune la Concursul judetean "MICII BIOLOGI";



AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a VIII-a



IONASCU BEATRICE





TOMOIAGA CIPRIAN





MUJDAR DACIAN

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la faza nationala;
  • premiul I la Concursul national "Evaluare continua in matematica";
  • premiul I la Concursul national "Lumina Math";
  • premiul I la Concursul interjudetean "Grigore Moisil";
  • mentiune la Concursul national "Cangurul";
  • premiul III la Concursul judetean de Limba franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • participare la Concursul interjudetean "Gheorghe Lazar";


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica si participare la faza nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune si marele premiu pentru matematica la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la Concursul interjudetean de matematica "Gavril Tulai";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie si calificare la faza nationala;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie si participare la concursul interjudetean;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;






NECHITI BIANCA





MOLDOVAN SANZAIANA





DOCIU DANIELA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie si participare la faza nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul II la Concursul judetean de Limba franceza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba franceza;






CHILOM DELIA





CULDA DAN





MURESAN ALEXANDRA

  • mentiune la Concursul judetean de Limba engleza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






VARAREAN LARISA





ZANOAGA ROXANA





DRAGAN MEDEEA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba si literatura romana;












LESAN TUDOR









  • mentiune la Concursul judetean de Limba engleza;



AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a VII-a



BOSBICI OANA





BONTE AURELIAN





VADUVA OANA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie tehnologica participare la faza nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune speciala la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • premiul III la Concursul judetean "Paul Tanco";






DUNES GABRIEL





BOLBOS ROXANA





POP DANIEL

  • mentiune speciala la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






NAGY ANDREEA





TAMAS TUDOR





POP SORIN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba si literatura romana;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • locul IV la Olimpiada Sportului scolar - cros;






GAVRI CATALIN








BARNA SORINA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;




  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;

AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a VI-a



ZAGREAN TUZA CEZARA





LANG CHRISTINE





CAMPAN ANDRA

  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de limba si literatura romana si participare la faza nationala;


  • premiul II la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul interjudetean de Matematica "Dumitru Tiganetea";






BOCSA LIDIA





CIOBA LIDIA





JIMBOREAN ANCA

  • Mentiune la Concursul "+-Poezie";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






SASARMAN AUGUSTA





TOMA ALEXANDRU





BUHOS TEODORA

  • premiul II la Olimpiada Sportului Scolar - sah;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de limba si literatura romana;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;












PENTELESCU ELIZA









  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;



AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a V-a



BUHAI RARES





UTIU NICHITA





LANG CHRISTIAN

  • medalia de bronz la etapa nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul III la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • mentiune la etapa nationala a Concursului "+-Poezie";
  • premiul I la Concursul interjudetean de Matematica "Gavril Tulai";
  • premiul I la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul I la faza judeteana a Concursului"+-Poezie";
  • mentiune la Concursul centrelor de Excelenta;


  • premiul II la etapa judeteana a Olimpiadei de Informatica si participare la faza nationala;
  • premiul II la Concursul interjudetean de Matematica "Dumitru Tiganetea";
  • mentiune la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la etapa judeteana a Concursului "+-Poezie";


  • premiul I la etapa judeteana a Concursului "Evaluare in matematica";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la concursul national "Lumina Math";






VARAN TUDOR





ROSU IOANA





ARPASTEAN ANDREI

  • premiul I la faza judeteana a Concursului "Cangurul" si participant la faza nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






POP FLORIN





RUS FRANCESCA






BUGNAR ALEXANDRA


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • locul V la Olimpiada Sportului Scolar - cros individual;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de religie;



AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a IV-a





ZAPARTAN TATIANA







CHICIUDEAN CATALIN







ORBAN RARES

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul III la Olimpiada Sportului Scolar - sah;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul I la Olimpiada Sportului Scolar - sah;






MORAR MIHAI





CATINEAN ALEXANDRA





OLINCA ANDREI

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

AN SCOLAR 2007/2008
...CLASA a III-a





BOYTE RALUCA








COCIS OANA

  • premiul I la Olimpiada Sportului Scolar - sah;



  • premiul III la Olimpiada Sportului Scolar - sah;;






ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR I - IV:

CHIOREAN PAUL
PETRUT ROBERT
MIRON ALEXANDRU
BALTOI ALEXANDRU
DOMIDE ANDREI
MOLDOVAN COSMIN
MIHOLCA BOGDAN
TRIF LUCIAN



  • premiul II la etapa judeteana a Campionatului de Fotbal pentru clasele I-IV;








"MICII BIOLOGI"

BOCSA LIDIA
COCESIU TANIA
BUGNAR ALEXANDRA
MOLDOVAN ANAMARIA



  • premiul I la Concursul judetean "Micii biologi";








"GRUPUL ECO"




  • participari si premii la concursurile si activitatile eco "Steagul verde" din municipiul Bistrita;








"SANITARII PRICEPUTI"

BORZOS ALEXANDRA
POP DANIEL
VADUVA OANA
SUCIU FLORIN
TAMAS TUDOR
UNGUR CRISTIAN



  • mentiune la faza judeteana a Concursului "Sanitarii priceputi";



AN SCOLAR 2006/2007
...CLASA a VIII-a


PASCANU CRISTINA





ROSU ANDREI





VASC SILVIA

  • mentiune la faza nationala a Olimpiadei de Stiinte pentru juniori;
  • mentiune speciala la faza nationala a Olimpiadei de Chimie;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • participant la Concursul interjudetean de Chimie;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • locul II la Olimpiada Spotului Scolar - tenis de masa;





CSALAI ANDREEA




RETEGAN ANA-MARIA




NATH GRIGORE

  • premuil III la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte pentru juniori;
  • mentiune la Olimpiada Spotului Scolar - sah;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





BORSA LORENA




CHIBULCUTEAN ANDREEA




HOROHAI ANDREI

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





MATE ANDREI




MOLDOVAN BIANCA




VLAD DIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;










TARNITA ANDRADA







  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


AN SCOLAR 2006/2007
...CLASA a VII-a


IONASCU BEATRICE





MUJDAR DACIAN





TOMOIAGA CIPRIAN

  • premiul III la concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza interjudeteana a Concursului de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului de Chimie "Raluca Ripan";


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • participant la faza interjudeteana a Concursului de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului de Chimie "Raluca Ripan";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;





MURESAN ALEXANDRA




CHILOM DELIA




NECHITI BIANCA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului de Chimie "Raluca Ripan";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;










IAKAB ANTEA








  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;



AN SCOLAR 2006/2007
...CLASA a VI-a


BONTE AURELIAN





BOSBICI OANA





BOLBOS ROXANA

  • medalia de bronz la etapa nationala a olimpiadei de Matematica;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • participant la Concursul interjudetean de Matematica;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie tehnologica;
  • mentiune la Concursul interjudetean de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





RUS MIRELA




NEGREANU VLAD




VADUVA OANA

  • locul V la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - tetratlon individual;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la concursul judetean "Paul Tanco";





POP DANIEL









TAMAS TUDOR

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;




  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

AN SCOLAR 2006/2007
...CLASA a V-a


COCESIU TANIA





BOCSA LIDIA





BUHOS TEODORA

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Educatie tehnologica;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie tehnologica;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie tehnologica;


  • mentiune la concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





JIMBOREAN ANCA




DANEA GABRIEL




TOMA ALEXANDRU

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;










MARTIAN CRISTINA








  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



AN SCOLAR 2006/2007
...CLASA a IV-a


BUHAI RARES





UTIU NICHITA





GHIRCA LAURA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul III la Concursul judetean "Paul Tanco";


  • premiul I la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR a IV-a:

DAN ALIN
MOLDOVAN HORIA
POP ALIN
MATIAS DID
TARMURE CATALIN
FILIPAS PAUL
CAMPEAN ALEXANDRU



  • locul III la etapa judeteana a Campionatului de Fotbal pentru clasele I-IV;