... olimpicii nostri...



AN SCOLAR 2009/2010
...CLASA a VIII-a



COCESIU TANIA





TOMA ALEXANDRU





BUHOS TEODORA

  • premiul I la Concursul judetean de Limba Germana;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • premiul II la Concursul judetean de Creatie Plastica;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • premiul II la Concursul judetean de Limba Engleza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





ZAGREAN TUZA CEZARA




MARTIAN CRISTINA




VELTAN ROXANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;<
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte pentru Juniori;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte pentru Juniori;



  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;





IMBUZAN RAZVAN




LANG CHRISTINE




JIMBOREAN ANCA

  • locul I la Olimpiada Sportului Scolar - atletism viteza (60 m);


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;





POP SIMONA




CIMPAN ANDRA




SASARMAN AUGUSTA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;










TODEA STEFANIA






  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;



AN SCOLAR 2009/2010
...CLASA a VII-a









BUHAI RARES









  • premiul I la faza nationala a Olimpiadei de Informatica si calificare in lotul largit;
  • premiul I la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;







UTIU NICHITA





VARAN TUDOR





KOSTNER RICHARD

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul I Concursul interjudetean de informatica "Grigore Moisil";
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la Concursul judetean de Limba Germana;
  • premiul III la Concursul judetean de Limba Engleza;<
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";


  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul I la Concursul judetean de Limba Germana;
  • locul I la Olimpiada Sportului Scolar - atletism (800 m);
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





ZOLTAN BEATRICE




RUS FRANCESCA




ARPASTEAN NICOLAE

  • premiul I la Concursul judetean de Limba Germana;


  • locul I la Olimpiada Sportului Scolar - atletism (1500 m);



  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica; -mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza; -mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





BUGNAR ALEXANDRA




NEAGOS DANIEL




RUS NICOLETA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie; -mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





CHITIMUS VIVIANA




DANILA SEBASTIAN




VADUVA BOGDAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





CHIUZAN CRISTIANA




GRAMA LUCIAN




MOLDOVAN ANA MARIA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;

AN SCOLAR 2009/2010
...CLASA a VI-a



ZAPARTAN TATIANA





PASLARU DIANA





CHICIUDEAN CATALIN

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul II la Concursul judetean "Paul Tanco";<


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





MORAR BIANCA




MUNTEAN BIANCA




DOMIDE ANDREI

  • premiul I la Concursul judetean de Creatie Artistica;


  • premiul I la Concursul judetean de Creatie Artistica;


  • locul I la Olimpiada Sportului Scolar - atletism (800 m);





IAKAB PATRICIA




MURESAN DANUT




CATINEAN ALEXANDRA

  • locul II la Olimpiada Sportului Scolar - atletism (800 m);


  • premiul II la Concursul judetean de Creatie Artistica;


  • premiul III la Concursul judetean de Creatie Artistica;





DUMBRAVEAN OANA




BODESCU VERONICA




MORAR CATALIN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





OLINCA ANDREI




CHILOM MIRCEA




MORARIU DIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





GALUSCA ADRIAN




GAVRI ANDREEA




NICOLAE OLGUTA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;





PETRAS EMILIA




ORBAN RARES




DOS ANDREI

  • locul VI la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - cros;


  • locul VI la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;


  • premiul II la Concursul judetean de Creatie Artistica;

AN SCOLAR 2009/2010
...CLASA a V-a



REBREANU IULIA





TAMAS IULIA





BOYTE RALUCA

  • medalia de bronz la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • premiul III la Concursul judetean "Paul Tanco";


  • premiul I la Concursul judetean de Creatie Artistica;
  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - atletism (50 m);
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;<
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;


  • premiul III la Concursul judetean de Creatie Artistica;
  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - sah;<
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





COSMA OANA




MARTIAN PAUL




PUSCAS GEORGIANA

  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de Creatie Artistica;<


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





OLTEAN GABRIEL




POP DENIS




SFECHIS DAIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;










COCIS OANA








  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


<
AN SCOLAR 2009/2010
...CLASELE a III-a
si a IV-a





MALAESCU BIANCA





MURESAN DRAGOS





RUSU BIANCA

  • premiul I la Concursul judetean "Paul Tanco";



  • premiul II la Concursul judetean de Creatie Artistica;



  • premiul I la Concursul judetean de Dramatizare;






TOMA PAULA




TIOLAN OCTAVIAN




BODESCU STEFANIA

  • premiul I la Concursul judetean de Poezie;



  • premiul II la Concursul judetean de Poezie;



  • premiul II la Concursul judetean de Dramatizare;






GHERASIM EMILIAN




LINUL DENISA




PAVELEA MIHAI

  • premiul III la Concursul judetean de Creatie Artistica;



  • premiul III la Concursul judetean de Creatie Artistica;



  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - sah;






HARANGUS CRISTIAN




MARANDEL DIANA




DUMBRAVEAN BOGDAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

  • mentiune la Concursul judetean "Paul Tanco";



  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;







ECHIPAJUL DE PROTECTIE CIVILA:

SFECHIS DAIANA
TAMAS IULIA
BOYTE RALUCA
DUMBRAVEAN BOGDAN



  • premiul I la Concursul judetean "Cu viata mea apar viata";








ECHIPAJUL "MICII BIOLOGI"

BOLFA
HEDES GIULIA
TAMAS IULIA
CADAR ROXANA



  • premiul I la Concursul judetean "Micii biologi";








ECHIPAJUL "PRIETENII POMPIERILOR"

POP CLAUDIA
POP GILIA
VARGA MARIA
MORAR BIANCA
CATINEAN ALEXANDRA
BALAN REBECA



  • premiul II la Concursul judetean "Prietenii pompierilor";








ECHIPAJUL I "EUROPA DE MAINE"

RUS NICOLETA
ARPASTEAN NICOLAE
KOSTNER RICHARD
VARAN TUDOR



  • premiul I la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPAJUL II "EUROPA DE MAINE"

BERECHET ANDREI
DANILA SEBASTIAN
LANG CHRISTIAN
NASTASE ALEXANDRU



  • mentiune la Concursul judetean "Europa de maine";