... olimpicii nostri...



AN SCOLAR 2010/2011
...CLASA a VIII-a



BUHAI RARES











UTIU NICHITA

  • medalia de aur la Balcaniada de Informatica;
  • premiul I si medalie de aur la etapa nationala a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul I la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul I la etapa judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul II la Concursul national de Informatica "Campion";
  • premiul I la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica si calificare la etapa nationala;
  • mentiune la Concursul interjudeteran de "Matematica de drag!";




  • mentiune si medalie de argint la etapa nationala a Olimpiadei de Informatica si calificare in lotul national;
  • premiul II la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • premiul II la etapa judeteana a Olimpiadei de Informatica;
  • premiul III la etapa judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • participare la etapa nationala a Olimpiadei de Fizica;





KOSTNER RICHARD




RUS FRANCESCA




DRAGOTA LAURENTIU

  • Locul I la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - cros;
  • participare la etapa nationala a Olimpiadei Sportului Scolar - cros;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • Locul I la faza judeteana a Olimpiadei Sportul Scolar - cros;
  • participare la etapa nationala a Olimpiadei Sportul Scolar - cros;


  • premiul I la Concursul regional de Arta plastica "Fetele naturii";
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;





ZOLTAN BEATRICE




GHIRCA LAURA




CHITIMUS VIVIANA

  • premiul II la Concursul judetean de Limba germana;


  • premiul II la Concursul regional de Arta plastica "Fetele naturii";


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





ARPASTEAN NICOLAE




BUGNAR ALEXANDRA




CHIUZAN CRISTIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Germana;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;





LANG CHRISTIAN




PATCO ANDRA




TERMURE CATALIN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;










VARAN TUDOR






  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


AN SCOLAR 2010/2011
...CLASA a VII-a



ZAPARTAN TATIANA





BODESCU VERONICA





LOGIN ANDREI



  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • premiul II la Concursul judetean de Limba Engleza;





CIFOR ANDREEA





ISIP PATRICK





ORBAN RARES

  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul III la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - sah;





IAKAB PATRICIA




OLINCA ANDREI




URSA MIHAI

  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - cros;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;





BINDEA ALINA;




CHILOM MIRCEA




GAVRI ANDREEA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;





MAIER ANCA




MASTAN DIANA




MORARIU DIANA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;

  • mentiune la Concursul international de Creatie plastica "Odata ca niciodata";


  • mentiune la Concursul regional de Arta plastica "Fetele naturii";





PASLARU DIANA




POP RALUCA




DOMIDE ANDREI

  • premiul II la Concursul judetean "Paul Tanco";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • locul V la Olimpiada Sportului Scolar - cros;





TINCA GABRIEL




MORAR BIANCA




MORAR MIHAI

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • AN SCOLAR 2010/2011
    ...CLASA a VI-a



    TAMAS IULIA





    REBREANU IULIA





    PUSCAS GEORGINA

    • participare la faza nationala a Olimpiadei de Limba si Literarura Romana;
    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literarura Romana;
    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;

    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • participare la faza nationala a Olimpiadei de Matematica;
    • premiul I la Concursul interjudetean "Alexandru Papiu Ilarian";
    • premiul II la Concursul interjudetean "Tinere perante";
    • premiul III la Concursul interjudetean "Gavril Tulai";
    • mentiune la Concursul interjudetean "Matematica de drag!";
    • mentiune la Concursul interjudetean "Dumitru Tiganetea";
    • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literarura Romana;
    • mentiune la faza judeteana a Concursului " +-Poezie";


    • mentiune la faza nationala Concursului " +-Poezie";
    • premiul II la faza judeteana a Concursului " +-Poezie";
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





    BOYTE RALUCA




    MARTIAN PAUL




    POP DENIS

    • locul I la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;
    • participare la faza nationala a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • mentiune la faza judeteana a Concursului " +-Poezie";


    • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;





    OLTEAN GABRIEL




    SFECHIS DAIANA




    COCIS OANA

    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • mentiune la Concursul interjudetean "Tinere sperante";
    • mentiune la Concursul interjudetean "Dumitru Pompeiu";


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





    FULOP ADINA









    MARGINEAN TEODORA

    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;




    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

    AN SCOLAR 2010/2011
    ...CLASA a V-a



    PAVELEA MIHAI





    TOMA PAULA





    MARANDEL DIANA

    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;
    • participare la faza nationala a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;


    • premiul II la Concursul international de Creatie plastica "Odata ca niciodata";
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;


    • premiul II la Concursul regional de Creatie Artistica "Craciunul Copiilor;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





    HARANGUS CRISTIAN




    CAIENAR BIANCA




    ZINVELIU DENISA

    • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • mentiune la Concursul interjudetean "Dumitru Tiganetea";
    • participare la Concursul interjudetean "Grigore Moisil";


    • premiul II la Concursul regional de Creatie Artistica "Craciunul Copiilor;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


    • premiul III la Concursul international de Creatie plastica "Odata ca niciodata";





    STUPINEAN LARISA




    DUMBRAVEAN BOGDAN




    OGNEAN RADU

    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;
    • participare la faza judeteana a Concursului "+- Poezie";


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





    PETRUT DAMIAN




    SUCIU DIANA




    NAROS ANDREI

    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


    • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;


    • mentiune la Concursul international de Creatie plastica "Primavara - cuvant si culoare";

    AN SCOLAR 2009/2010
    ...CLASELE a II-a,
    a III-a
    si a IV-a




    CATINEAN SONIA








    IGNAT EMANUEL








    MALAESCU BIANCA

    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






    NASCA RAZVAN




    POP PATRICIA




    URSA PAUL

    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



    • premiul II la Concursul judetean de Creatie literara "Orizonturi";



    • premiul III la Concursul judetean de desene "Eroii cartilor citite";






    PETRUSCA SERGIU




    CHIRLESAN CRISTINA




    CIFOR STEFANIA

    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



    • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

      r>





    PETRAS ANA-MARIA




    TODORAN VIOLETA




    IONASCU IULIA

    • locul V la faza judeteana a Olimpiadei de Sportului Scolar - atlestism 600m;



    • mentiune la Concursul judetean de folclor "La portile dorului";



    • premiul III la Concursul judetean "Paul Tanco";






    SASARMAN IOANA




    MASTAN ADINA




    MOLDOVAN CATALIN

    • premiul III la Concursul judetean de desene "Eroii cartilor citite";



    • premiul I la Concursul judetean "Cel mai frumos costum - carnaval PROADO";



    • premiul II la Concursul judetean de creatie artistica "Cercetasii bistriteni";







    ECHIPAJUL "MICII BIOLOGI"

    TAMAS IULIA
    HEDES GIULIA
    BODESCU STEFANIA
    APAVALOAIE MIHAI



    • premiul I la Concursul judetean "Micii biologi";








    ECHIPAJUL "PRIETENII POMPIERILOR"

    CRUCEANU DENISA
    LINUL DENISA
    POP CRISTINA
    SFECHIS DAIANA
    POP CLAUDIA
    POP GILIA
    VARGA MARIA
    CATINEAN ALEXANDRA
    ZAPIRTAN TATIANA
    RUS NICOLETA



    • premiul I la Concursul judetean "Prietenii pompierilor";








    ECHIPAJUL I "EUROPA DE MAINE"

    DUMBRAVEAN OANA
    OLINCA ANDREI
    PASLARU DIANA
    CIFOR ANDREEA



    • premiul I la Concursul judetean "Europa de maine";








    ECHIPAJUL II "EUROPA DE MAINE"

    REBREANU IULIA
    SFECHIS DAIANA
    ECHERT ALEXANDRU
    FULOP ADINA



    • premiul I la Concursul judetean "Europa de maine";








    ECHIPAJUL "BIO"

    DUMBRAVEAN OANA
    GAVRI ANDREEA
    MORARIU DIANA
    ZAPIRTAN TATIANA



    • premiul II la Sesiunea de comunicari stiintifice a elevilor de gimnaziu "Misterele lumii vii elucidate";








    ECHIPAJUL TETRATLON ECHIPE - FETE

    CAMARASAN CRISTINA
    MOLDOVAN LAURA
    MOLDOVAN LAVINIA
    POP CLAUDIA
    CATINEAN ALEXANDRA
    JAKAB PATRICIA




    • locul II la Olimpiada Sportului Scolar - tetratlon echipe, fete";








    ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR I - IV

    STUPINEAN ROBERT
    POP ADRIAN
    VALEA IONUT
    DEAC IULIU
    MIHAIU IONUT
    BALAN RARES
    FOROGAU DARIUS
    BACIUT ROBERT
    MIHAIU IONUT
    SZEKELY PAUL
    TAMAS BENIAMIN



    • premiul II la Campionatul judetean de fotbal;








    ECHIPAJUL "SANTARII PRICEPUTI"

    GALUSCA ADRIAN
    MIRON ALEXANDRU
    OLINCA ANDREI
    PASLARU DIANA
    VARGA MARIA



    • premiul III la Concursul judetean "SANITARII PRICEPUTI";








    ECHIPA DE HANDBAL - FETE

    STEFOI DANIELA
    MOLDOVAN BIANCA
    MOLDOVAN RAMONA
    CATINEAN ALEXANDRA
    VARGA MARIA
    MURESAN ILINCA
    POP CLAUDIA
    NEGRUTIU LORENA
    POP ANDREEA



    • locul III la Campionatul de handbal - fete;








    ECHIPAJUL TETRATLON ECHIPE - BAIETI

    ORBAN RARES
    MIRON ALEXANDRU
    OUL COSMIN
    KOSTNER RICHARD
    NASTASE ALEXANDRU



    • locul IV la Olimpiada Sportului Scolar - tetratlon echipe, baieti";








    GRUPUL "ECO"

    MORARIU DIANA
    BODESCU VERONICA
    DUMBRAVEAN OANA
    MORAR MIHAI
    OLINCA ANDREI
    MIRON ALEXANDRU
    GALUSCA ADRIAN
    CHICIUDEAN CATALIN
    MORAR BIANCA
    PASLARU DIANA
    POP RALUCA
    COSBUC ALEXANDRA
    BANABIC DACIANA
    ROSU IOANA



    • mentiune la Concursul grupurilor "ECO";








    ECHIPAJUL "CU VIATA MEA APAR VIATA"

    COCIS COANA
    GHERASIM VERONICA
    DUMBRAVRAN BOGDAN
    BOAR IOANA
    BOYTE RALUCA



    • mentiune la Concursul judetean "Cu viata mea apar viata";