... olimpicii nostri...



AN SCOLAR 2011/2012
...CLASA a VIII-a



BODESCU VERONICA





DOMIDE ANDREI





CHILOM MIRCEA

  • premiul II la etapa judeteana a Olimpiadei de Stiinte pentru Juniori;
  • mentiune la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • premiul I la etapa judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - cros si participare la etapa nationala;


  • premiul I la Concursul judetean de Limba Engleza;





GAVRI ANDREEA




ORBAN RARES




IAKAB PATRICIA

  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;


  • Locul II la faza judeteana a Olimpiadei Sportul Scolar - sah;


  • locul II la faza judeteana a Olimpiadei Sportul Scolar - cros;





LOGIN ANDREI




CIFOR ANDREEA




ROBU STEFAN

  • premiul II la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • premiul III la Concursul judetean de Limba Franceza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Istorie;





CHITICARIU LAURA




ZAPARTAN TATIANA




OLINCA ANDREI

  • premiul III la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





MAIER ANCA




MORAR MIHAI




BUMBU BIANCA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Stiinte pentru Juniori;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;





POP CLAUDIA




GALUSCA ADRIAN




CHICIUDEAN CATALIN
  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

  • locul IV la faza judeteana a Olimpiadei Sportului scolar - sah;

AN SCOLAR 2011/2012
...CLASA a VII-a



BOYTE RALUCA





REBREANU IULIA





PUSCAS GIORGIANA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana si participare la etapa nationala;
  • premiul II la Concursul judetean de Limba Germana;
  • premiul III la Concursul judetean de Limba Engleza;
  • locul III la faza judeteana a Olimpiadei Sportului scolar - sah;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la etapa nationala;
  • participanta la etapa nationala a Concursului de Lectura si Interpretare "Ionel Teodoreanu";
  • participanta la Concursul interjudetean de matematica "Grigore Moisil";
  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • premiul I la Concursul judetean de Limba Germana;


  • premiul I la Concursul judetean de Limba Engleza;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





ECHERT ALEXANDRU





COSMA OANA




FULOP ADINA

  • premiul II la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie tehnologica;


  • premiul III la Concursul judetean de Limba Germana;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literarura romana;





SFECHIS DAIANA




COCIS OANA





MARTIAN CRISTIAN

  • premiul III la Concursul judetean de Limba Germana;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • locul IV la faza judeteana a Olimpiadei Sportului scolar - sah;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;





HEDES IULIA




MARGINEAN IRINA




BOLFA ANDREEA

  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;





TAMAS IULIA




VLAIC IULIA




OLTEAN GABRIEL

  • mentiune la Concursul judetean de Limba Engleza;

  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;










ORBAN RUXANDRA







  • mentiune la Concursul judetean de Limba Franceza;



AN SCOLAR 2011/2012
...CLASA a VI-a



DUMBRAVEAN BOGDAN





STUPINEAN LARISA





HARANGUS CRISTIAN

  • participare la faza nationala a Olimpiadei de Fizica si medalia de argint din partea Societatii de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

  • premiul I la faza judeteana a Concursului "+- Poezie" si participare la etapa nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la etapa nationala;
  • participare la Concursul intejudetean "Grigore Moisil";





CAIENAR BIANCA




MARANDEL DIANA




BODESCU STEFANIA

  • locul I la pentru pictura la Concursul international "Eminesciana";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;


  • premiul II la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului "+- Poezie";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul pentru excelenta la Concursul international "Eminesciana";
  • premiul I pentru pictura la Festivalul international "Arta si traditii in Europa";





TOMA PAULA




DEDEAN DIANA




SUCIU DIANA

  • premiul II la Concursul international "Odata ca niciodata";
  • premiul special la Concursul international "Eminesciana";


  • mentiune la faza judeteana a Concursului "+- Poezie";


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;





BOGDAN ALEXANDRA




OGNEAN RADU




PETRUT DAMIAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;

AN SCOLAR 2011/2012
...CLASA a V-a



CAZAC ELIZA





PETRUSCA SERGIU





MALAESCU BIANCA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana si participare la etapa nationala;
  • premiul I la faza judeteana a Concursului interdisciplinar "+-Poezie" si participare la etapa nationala;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • participare faza nationala a Olimpiadei de Matematica si medalia de argint din partea Societatii Nationale de Matematica;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si Literatura Romana;
  • participare la Concursul interjudetean de matematica "Grigore Moisil";
  • mentiune la faza judeteana a Concursului interdisciplinar "+-Poezie";


  • premiul II la faza judeteana a Concursului interdisciplinar "+-Poezie" si participare la etapa nationala;
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





CHIRLESAN CRISTINA




ILOAIE STEFANA




ONOFREIU ANA

  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;
  • mentiune la faza judeteana a Concursului interdisciplinar "+-Poezie";
  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • premiul III la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • premiul I la a Concursul judetean "De ce iubim Bistrita?";
  • premiul III la Concursul international "Odata ca niciodata";





DUNES ALEODORA




POP ADRIAN




CIHAREAN FLORENTINA

  • premiul II la Festivalul international "Arta si traditii in Europa";


  • premiul special la Festivalul international "Arta si traditii in Europa";


  • locul III la Crosul "Gabriela Sabo";





SABO ROBERT




IGNAT EMANUEL




MARICUT RAHELA

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • mentiune la a Concursul judetean "De ce iubim Bistrita?";








POP DAN






  • mentiune la a Concursul judetean "De ce iubim Bistrita?";


<
AN SCOLAR 2011/2012
...CLASA a IV-a



HAROSA EMANUELA






MOLDOVAN ROXANA






SABO LOREDANA

  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • premiul I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






SANGEORZAN CRISTINA




BOB DAVID




PUSCAS CORINA

  • locul II la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;



  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






IONASCU IULIA







JAUCA ADRIAN

  • mentiune la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





  • locul VI la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - alergare viteza;







ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR I - IV

BACIUT CLAUDIU
MIHAIU IONUT
BUTTA SEBASTIAN
NICULA CATALIN
BOB DAVID
FEIER RAUL
VALEA IONUT
SHIBAB ALAMEEN
BOR RAZVAN
MOLDOVAN RAUL
JAUCA ADRIAN

  • locul III la Campionatul national de Fotbal pentru clasele I-IV;
  • locul I la Campionatul judetean de Fotbal pentru clasele I-IV;








ECHIPAJUL "PRIETENII POMPIERILOR"

POP CLAUDIA
POP GILIA
VARGA MARIA
CATINEAN ALEXANDRA
ZAPARTAN TATIANA
LINUL DENISA
CRUCEANU DENISA
SFECHIS DAIANA
COCIS OANA
TITIENI CRISTINA

  • Premiul I la etapa judeteana a Concursului "Prietenii pompierilor" si calificare la etapa nationala;








ECHIPA DE FOTBAL A CLASELOR VII -VIII

MOLDOVAN COSMIN
MIRON ALEXANDRU
RUS ADRIAN
CHIOREAN PAUL
STUPIENAN ROBERT
GEORGITA ALEXANDRU
SARKANI RAZAVAN
LACATUS BOGDAN
MOLDOVAN DARIUS
RUS ADRIAN

  • locul III la Campionatul de Fotbal pentru clasele VII-VIII - etapa zonala;
  • locul I la Campionatul de Fotbal pentru clasele VII-VIII - etapa judeteana;








ECHIPAJUL I "EUROPA DE MAINE"

POP DENIS
GHERASIM VERONICA
SFECHIS DAIANA
REBREANU IULIA

  • premiul I la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPAJUL "MICII BIOLOGI"

MALAESCU BIANCA
MAJERI IARINA
BODESCU STEFANIA
APAVALOAIEI MIHAI

  • premiul I la Concursul judetean "Micii biologi";








ECHIPAJUL II "EUROPA DE MAINE"

SONFELEAN LUCIAN
GHERASIM EMILIAN
TOMA PAULA
CAIENAR BIANCA

  • premiul II la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPAJUL TETRATLON ECHIPE - FETE

TITIENI CRISTINA
POP CLAUDIA
CATINEAN ALEXANDRA
JAKAB PATRICIA
CATANA ALEXANDRA

  • locul III la Olimpiada Sportului Scolar - tetratlon echipe, fete";








ECHIPAJUL "IMPREUNA, MAI PUTERNICI"

STUPINEAN LARISA
RUS BIANCA
DEDEAN TEODORA
CAIENAR BIANCA
SUCIU DIANA
BESERMAN PETRA
TOMA PAULA
MARANDEL DIANA
BOGDAN ALEXANDRA

  • premiul IIi la Concursul judetean "Impreuna, mai puternici";








ECHIPAJUL "DEMOCRATIE SI TOLERANTA"

MOLDOVAN ROXANA
DUMBRAVEAN BOGDAN
MARTIAN CRISTIAN

  • mentiune la Concursul judetean "Democratie si toleranta";








ECHIPAJUL "CU VIATA MEA APAR VIATA"

DUMBRAVEAN BOGDAN
GEORZA DRAGOS
OLTEAN GABRIEL
POP DENIS

  • mentiune la Concursul judetean "Cu viata mea apar viata";








ECHIPA DE TETRATLON ECHIPE - BAIETI

MOLDOVAN DARIUS
ORBAN RARES
MIRON ALEXANDRU
OLINCA ANDREI
DOMIDE ANDREI


  • locul IV la Olimpiada Sportului Scolar - tetratlon echipe, baieti";








GRUPUL "ECO"

REBREANU IULIA
GHERASIM VERONICA
SFECHIS DAIANA
ECHERT ALEXANDRU
CIFOR ANDREEA
BALAN REBECA
MORAR BIANCA
PASLARU DIANA


  • premiul III la Concursul judetean "Colectarea selectiva si eco-estetica a DEEE-urilor";
  • mentiune la Concursul grupurilor "ECO";