... olimpicii nostri...



AN SCOLAR 2012/2013
...CLASA a VIII-a



REBREAN IULIA





PUSCAS GEORGIANA





BOYTE RALUCA

  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la etapa nationala;
  • PREMIUL II la Concursul national "Matematica de drag";
  • MENTIUNE la Concursul national "Lectura ca abilitate de viata";
  • PREMIUL II la Concursul interjudetean "Grigore Moisil";
  • PREMIUL I la Concursul international "Sever Aurel Groze";
  • PREMIUL III la proba la ceas si MENTIUNE la proba de baraj la Concursul interjudetean "La scoala cu ceas";
  • MENTIUNE I la Concursul interjudetean "Tinere sperante";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Limba romāna;


  • MENTIUNE la Concursul international "Sever Aurel Groze";
  • Participare la Concursul interjudetean "Gr. Moisil";
  • PREMIUL II Concursul judetean de Limba Engleza;
  • PREMIUL III la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PREMIUL III la etapa judeteana a Olimpiadei de Geografie;


  • PREMIUL II la Concursul judetean de Limba Germana;
  • LOCUL II la etapa judeteana a Olimpiadei sportului sclar - Sah;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpadei de Matematica;





SFECHIS DAIANA




MARTIAN CRISTIAN




HEDES GIULIA

  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la Concursul interjudetean "Tinere sperante";
  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Germana;


  • PARTICIPARE la Concursul National de Fizica aplicata;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei "Stiinte ptentru juniori";


  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Engleza;





ECHERT ALEXANDRU




MARGINEAN IRINA




POP DENIS

  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica:

AN SCOLAR 2012/2013
...CLASA a VII-a



STUPINEAN LARISA





DUMBRAVEAN BOGDAN





CAIENAR BIANCA

  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica si participare la etapa nationala;
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNE la Concursul interjudetean "Grigore Moisil";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului national "Matematica de drag";
  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • MENTIUNE la Concursul international "Eminesciana";
  • PREMIUL I la Concursul national "Hans Hermann";
  • MENTIUNE Concursul judetean de Limba Franceza;






RUSU BIANCA





TOMA PAULA





OGNEAN RADU

  • PREMIUL I la Concursul judetean de Limba Germana;


  • PREMIUL II la Concursul international "Eminesciana";
  • PREMIUL III la Concursul international "Odata ca niciodata";


  • PREMIUL III faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Engleza;





COTUL ANDREI




MARANDEL DIANA




BODESCU STEFANIA

  • PREMIUL III la Concursul judetean de Engleza;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Engleza;


  • MENTIUNE la Concursul judetean "Bucuria Invierii din sufletul copiilor";





CANDELA FLAVIANO




HARANGUS CRISTIAN




CIMPAN DAN

  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Italiana;


  • premiul II la Concursul National de Fizica aplicata;
  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;





SUCIU DIANA




DEDEAN DIANA




PAVELEA MIHAI

  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;

  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;










PINTEA CRISTIAN







  • MENTIUNE la Concursul judetean de Limba Italiana;



AN SCOLAR 2012/2013
...CLASA a VI-a



CAZAC ELIZA





CHIRLEJAN CRISTINA





CHITICARIU OANA

  • MENTIUNE la faza nationala a Olimpiadei de limba si literartura romāna;
  • PREMIUL I etapa judeteana a Olimpiadei de limba si literartura romāna;
  • PREMIUL I la Concursul national de creatie literara - proza "Mihai Eminescu";
  • PREMIUL I la Concursul international de creatie artistica "Odata ca niciodata";
  • PREMIUL I Concursul national online "Art's Week";
  • PREMIUL III Concursul judetean "Bucuria Īnvierii din sufletul copiilor";

  • MENTIUNE SPECIALA la etapa nationala a Concursului national "+- Poezie";
  • PREMIUL I la faza judeteana a Concursului national "+- Poezie";
  • PREMIULI la faza judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata" si participre la etapa nationala;
  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului national "Matematica de drag";


  • PREMIUL I etapa judeteana Olimpiadei de Educatie tehnologica si participare la etapa nationala;





PETRUSCA SERGIU




ONOFREIU ANA




MALAESCU BIANCA

  • PREMIUL III la Concursul international de creatie artistica "Odata ca niciodata";
  • MENTIUNE la Concursului interjudetean "Grigore Moisil";
  • MENTIUNE la Concursului interjudetean "Tinere sperante";
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului national "Matematica de drag";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national"+- Poezie";


  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului national "Cultura si spiritualitate romanesca";


  • PARTICIPARE la Concursului interjudetean "Grigore Moisil";
  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului national "Matematica de drag";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national"+- Poezie";
  • MENTIUNE etapa judeteana Olimpiadei de Limba si literartura romāna;





URSA PAUL




COSMA COSMINA




NASCA RAZVAN

  • PREMIULI la Concursul international "Portret de martisor";
  • MENTIUNE la Concursul international de creatie artistica "Odata ca niciodata";
  • MENTIUNE la Concursul national "Hans Hermann";
  • MENTIUNE Concursul judetean "Bucuria Īnvierii din sufletul copiilor";


  • MENTIUNEla faza judeteana a Concursului national "Lectura ca abilitate de viata";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;





NEDELEA ADRIAN




NASCUTI RALUCA




CIHEREAN FLORENTINA

  • PREMIUL I la Concursul international "Portret de martisor";


  • PREMIUL III la Concursul international de creatie artistica "Odata ca niciodata";


  • LOCUL III la Crosul "Gabriela Sabo";





MAJERI IARINA




SERETAN DARIA




IGNAT EMANUEL

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si litareatura romana;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national
    "+- Poezie";





IONASC RARES




ILOAIE STEFANIA




SABO ROBERT

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;

AN SCOLAR 2012/2013
...CLASA a V-a



BUZAN DAN





IONASCU IULIA





COTOR CATINCA

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Informatica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PARTICIPARE la Concursul interdisciplinar interjudetean "Grigore Moisil";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "+-Poezie";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "Matematica de drag";


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "+-Poezie";





SANGEROZAN CRISTINA




HAROSA EMANUELA




BUDURLEAN ANDREI

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului interdisciplinar "+-Poezie";


  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "+-Poezie";


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





STRAMBU BIANCA









TABARA ROXANA

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;




  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Religie;

AN SCOLAR 2012/2013
...CLASELE a IV-a
si a III a




SZEKERES DORIAN






RACOTI DIANA






DASCALUL DANIEL

  • MENTIUNE la Concursul international de Matematica "Sever Aurel Groze";
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • MENTIUNE la Concursul international de Matematica "Sever Aurel Groze";
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • LOCUL I la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - alergare viteza;






HANES SARAH




CIMPAN ALEXANDRU




MASTAN ADINA

  • LOCUL III la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;



  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • LOCUL III la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;






MAGHERUSAN DELIA




SASARMAN IOANA




MISCA RADU

  • LOCUL III la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - alergare viteza;




  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • LOCUL VI la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - alergare viteza;







ECHIPA DE VOLEI FETE CLASELE VII - VIII



MATEI ALEXANDRA
RUS RALUCA
RUS ANDREEA
ARSINTE BIANCA
BLIDARI DENISA
BALOG REBECA
STOLERU IZABELA
SCUTURICI DARIA
BUGA ANDREEA

  • LOCUL I la Campionatul judetean de VOLEI pentru clasele VII-VIII;
  • LOCUL IV la Campionatul zonal de de VOLEI pentru clasele VII-VIII;








GRUPUL VOCAL AL SCOLII


APOSTOLESCU DENISA
BOZESAN LARISA
BERBECAR IULIA
CATUNA-GALES MARIA
FLOREA ANDREEA
BENDEAN DIANA
CHIBORAN NICOLETA
VAIDA BIANCA
CHIRLESAN CRISTINA
CHITICARIU OANA
MAJERI IARINA
VOSTINAR GABRIELA
BLIDARI DENISA
STOLERU IZABELA
ARSINTE BIANCA
CĪMPAN LORENA
IVAN DENISA
LUNG LORENA
TITIENI CRISTINA

  • PREMIUL I la Concursul international "Leganelul lui Isus";








GRUPUL ETNOGRAFIC AL SCOLII


CĪMPAN LORENA
IVAN DENISA
LUNG LORENA
GHERASIM VERONICA
MAXIM ALEXANDRA
REBREANU IULIA
SFECHIS DAIANA
TITIENI CRISTINA

  • MENTIUNE la Concursul interjudetean " Aspecte etnografice in comunitatile traditionale";








GRUPUL "ECO"


TOMA PAULA
MARANDEL DIANA
CAIENAR BIANCA
DEDEAN DIANA
SUCIU DIANA
BESERMAN PETRA
FURNEA IULIA
BOGDAN ALEXANDRA
STUPINEAN LARISAbr>

  • PREMIUL I la Campania DISPLAY;
  • MENTIUNE SPECIALA la Concursul de colectare a PET-urilor si dozelor de aliuminiu;
  • MENTIUNEla Concursul judetean "Steagul Verde";








ECHIPAJUL "MICII BIOLOGI"

URSA PAUL
IGNAT EMANUEL
TABARA ROXANA
ONOFREIU ANA

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Micii biologi";








ECHIPAJUL I "EUROPA DE MAINE"


BOANCA VLAD
CIOLPAN GEORGE
NASCA RAZVAN
PETRUSCA SERGIU
POP ADRIAN

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPAJUL II "EUROPA DE MAINE"


SONFELEAN LUCIAN
GHERASIM EMILIAN
MARANDEL DIANA
CAIENAR BIANCA

  • PREMIUL II la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPAJUL III "EUROPA DE MAINE"


ONOFREIU ANA
CAZAC ELIZA
BESA DIANA
CIOCAN LUANA
SPĪNU ROXANA

  • PREMIUL III la Concursul judetean "Europa de maine";








ECHIPA DE FOTBAL BAIETI CLASELE V-VIII


STUPINEAN ROBERT
GEORGITA ALEXANDRU
SARKANI RAZVAN
LACATUS BOGDAN
MOLDOVAN DARIUS
RUS ADRIAN
HALES DARIUS
BALAN RARES
CANDALE BOGDAN

  • LOCUL II la Campionatul judetean de fotabl;








ECHIPAJUL "PRIETENII POMPIERILOR"


LINUL DENISA
CRUCEANU DIANA
SFECHIS DAIANA
COCIS OANA
TITIENI CRISTINA
BALAN SORANA
FÜLÖP ADINA
MAXIM ALEXANDRA
RUS ANDREEA
ILENI ANDREEA

  • LOCUL II la etapa judeteana a Concursului national "Prietenii pompierilor";








ECHIPA DE FOTBAL BAIETI CLASELE III-IV


POP DAVID
TRIF ALIN
NEAMTU CRISTI
AN PETRINA STEFAN
STUPINEAN MARIUS
MUSCELEAN ANDREI
RACILA SORIN
STOICA ADRIAN
DASCAL DANIEL
BUGNAR RAZVAN


  • LOCUL IV la Campionatul judetean de fotbal, clasele III-IV;