... olimpicii nostri...





AN SCOLAR 2013/2014

...CLASA a VIII-a



HARANGUS CRISTIAN








CAIENAR BIANCA








TOMA PAULA

  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la Concursul national "Matematica de drag";
  • PARTICIPARE Concursul interjudetean "Grigore Moisil";


  • PREMIUL I la Concursul judetean de Cultura civica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE de Concursul judetean de Limba Franceza;
  • PREMIUL II Concursul de eseuri "O lume mai buna";


  • PREMIUL I la Concursul judetean de Cultura civica si participare la etapa nationala;
  • PREMIUL SPECIAL la Concursul "Legendele Catedralei" organizat de Biblioteca franceza;
  • "Voluntarul anului" in cadrul Galei Premiilor ECO;





STUPINEAN LARISA




RUS BIANCA




GOARNA ANDRA

  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Lingvistica si participare la etapa nationala;
  • PREMIUL II Concursul judetean "Grigore Herinean";
  • PREMIUL III la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PARTICIPARE Concursul interjudetean "Grigore Moisil";
  • PREMIUL III Concursul de eseuri "O lume mai buna";


  • PREMIUL I de Concursul international de Arte plastice si arta fotografica;


  • PREMIUL II de Concursul international de Arte plastice si arta fotografica;





BODESCU STEFANIA




MARANDEL DIANA




DUMBRAVEAN BOGDAN

  • PREMIUL II de Concursul National de Creatie plastica;


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie:
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei "Stiinte pentru juniori":


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;





OGNEAN RADU







RUSU BIANCA

  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Religie ortodoxa;




  • MENTIUNE Concursul judetean de limba germana;

AN SCOLAR 2013/2014
...CLASA a VII-a



PETRUSCA SERGIU





CAZAC ELIZA





CHIRLESAN CRISTINA

  • MEDALIA DE BRONZ la faza nationla a Olimpiadei de Fizica din partea Societatii Nationale de Fizica;
  • MENTIUNE SPECIALA la faza nationla a Olimpiadei de Chimie;
  • PREMIUL I de Concursul National de Creatie plastica;
  • MENTIUNE la Concursul interjudetean "Grigore Moisil";
  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;


  • PREMIUL III la faza nationla a Olimpiadei de Limba si literatura romana si calificare la etapa internationala;
  • PREMIUL I la Concursul national "Eminesciana";
  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • PREMIUL I de Concursul National de Creatie plastica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "Lectura ca abilitate de viata";
  • PREMIUL I Concursul de eseuri "O lume mai buna";


  • Premiul I la Concursul de lectura si interpretare "Ionel Teodoreanu" si participare la faza nationala;
  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






SOCACI ROBERT





CHITICARIU OANA





DUNES ALEODORA

  • MENTUNE la Concursul "TERRA", faza nationala;
  • PREMIUL II la Concursul "TERRA", faza judeteana;


  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica si participare la faza nationala;


  • PREMIUL II faza judeteana a Concursului de Cultura civica;
  • PREMIUL SPECIAL de Concursul National de Creatie plastica;





CIFOR STEFANIA




NASCA RAZVAN




CIHEREA FLORENTINA

  • PREMIUL II faza judeteana a Concursului de Cultura civica;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • Locul II la Olimpiada Sportului Scolar - cros 1200 m;





ONOFREIU ANA




MALAESCU BIANCA




IGNAT EMANUEL

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;
  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";





COSMA COSMINA




RUS BIANCA




BASA MARIA

  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "Lectura ca abilitate de viata";

  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Biologie;




AN SCOLAR 2013/2014
...CLASA a VI-a



BUZAN DAN





IONASCU IULIA





BOB DAVID

  • PREMIUL Ii etapa judeteana a Olimpiadei de Informatica si participare la faza nationala ;
  • MENTUNE la Concursul interjudetean de Informatica "Grigore Moisil";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Concursului national "Lectura ca abilitate de viata";
  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • PREMIUL II la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PARTICIPARE la Concursul interjudetean de Matematica "Grigore Moisil";


  • MENYIUNE la Concursul interjudetean de Matematica "Aurel Sever Groze";
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PARTICIPARE la Concursul interjudetean de Matematica "Grigore Moisil";





BUDURLEAN ANDREI




SANGEORZAN CRISTINA




TATAR DRAGOS

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNEla faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";


  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;








COTOR CATINCA





  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


AN SCOLAR 2013/2014
...CLASA a V-a



TOMSA ALEXANDRU





POIENAR PATRICIA





SASARMAN IOANA

  • PREMIUL III la Concursul judetean "Cultura si spiritualitate romaneasca";


  • PREMIUL III de Concursul National de Creatie plastica;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;





SZEKERES DORIAN




POP LOREDANA




SALANTA NORIS

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;





TANCO ARIANA




HANES SARAH




TRIF ALIN

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;


  • LOcu V la Olimpiada Sportului Scolar - Sah;


  • MENTIUNE la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";








MASTAN ADINA





  • MENTIUNE la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";


AN SCOLAR 2012/2013
...CLASELE a IV-a
si a III a




TAKACS ROBERT






MURESAN STEFANIA






BOR BIANCA

  • PREMIUL II la Concursul judetean de creatie artistica "Orizonturi";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de LImba si literatura romana;



  • PREMIUL II la Concursul judetean "Eroii cartilor citite";





GRIGORAS RAUL




MOISAN CATALIN




POP TIMOTEI

  • LOCUL III la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - atletism;



  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;



  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;






GUZU CRISTINA




CHITUL SEBASTIAN




MURESAN ANTONIA

  • MENTIUNE la Concursul judetean "Eroii cartilor citite";



  • MENTIUNE la Concursul judetean de creatie artistica "Orizonturi";

  • MENTIUNE la Concursul judetean de creatie artistica "Orizonturi";






ECHIPA DE VOLEI FETE CLASELE V - VIII



MATEI ALEXANDRA
BLIDARI DENISA
STOLERU IZABELA
SCUTURICI DARIA
BARNA DALIA
CATUNA MARIA
TONCEAN ALEXANDRA
ZINVELIU DENISA

  • LOCUL I la Campionatul judetean de VOLEI pentru clasele V-VIII;








ECHIPAJUL "NEINFRICATELE"


TOMA PAULA
STUPINEAN LARISA
CAIENAR BIANCA

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Bistrita civica";








ECHIPAJUL:


CAIENAR BIANCA
STUPINEAN LARISA

  • premiul i la Concursul judetean "Legendele catedralei" organizat de Biblioteca Franceza;








GRUPUL "ECO"


TOMA PAULA
MARANDEL DIANA
CAIENAR BIANCA
DEDEAN DIANA
MAJERI IARINA
IGNAT EMANUEL
ONOFREIU ANA

  • PREMIUL "Steagul Verde" in cadrul Galei Premiilor ECO;








ECHIPAJUL:

BOANCA VLAD
NASCA RAZVAN
PETRUSCA SERGIU
POP ADRIAN

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Sunt elev intr-o tara membra UE";








Grupul vocal


BLIDARI FLORINA
STOLERU IZABELA
BOZESAN LARISA
BERBECAR IULIA
CATUNA GALES MARIA
FLOREA ANDREEA
GALAN BIANCA
STRAMBU LORENA
TABARA ROXANA
TODERIC PATRICIA
TERMURE GEORGIANA
ARMAN CRISTINA
OPREA ANTONIA
TODORAN VIOLETA
STIR GIULIA
BELDEAN DIANA
CHROBAN NICOLETA
BAIDA BIANCA
CHITICARIU OANA
MAJERI IARINA
MALAESCU BIANCA
BARNA DALIA

  • PREMIUL I la Concursul international "Leganelul lui Isus";








ECHIPAJUL "PRIETENII POMPIERILOR"


CRUCEANU DIANA
LINUL DENISA
VOSTINAR GABRIELA
ILENI ANDREEA
MAGHERUSAN DELIA
ARCALEAN IULIA
TODORAN DIANA
SPINU ROXANA
ONOFREIU ANA
CAZAC ELIZA

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Prietenii Pompierilor" si participre la faza nationala;








COLECTIVUL:


GUZU CRISTIANA
PINTICAN ANDREEA
MURESAN STEFANIA
POP MOLDOVAN ANTONIA
ORBAN DIANA

  • PREMIUL I la Concursul national "O pagina pentru revista mea";








ECHIPAJUL:

BASA MARIA
CIOCAN LUANA
CIOLPAN GEORGE
SPANU ROXANA

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Sunt elev intr-o tara membra UE";






ECHIPAJUL:


ONOFREIU ANA
CIOLPAN GEORGE
NASCA RAZVAN

  • LOCUL III la etapa judeteana a Concursului regional "Viata pentru mediu, viata pentru om";