... olimpicii nostri...





AN SCOLAR 2014/2015

...CLASA a VIII-a



PETRUSCA SERGIU








CAZAC ELIZA








MAJERI IARINA

  • MENTIUNE SPECIALA la etapa nationala a Olimpiadei de Chimie;
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de Fizica si calificare la etapa nationala, dar renunta in favoarea chimiei;
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de "Stiinte pentru juniori" si califiare la etapa nationala;
  • PREMIUL III la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PREMIUL II la Concursul national "Matematica de drag";


  • MENTIUNE SI PREMIUL SPECIAL la etapa nationala a Concursului "Cultura si spiritualitate romaneasca";
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Concursului "Cultura si spiritualitate romaneasca";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Test your English";


  • PREMIUL I la Concursul judetean de Cultura civica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;





RUS BIANCA




CHIRLESAN CRISTINA




COSMA COSMINA

  • PREMIUL I la Concursul judetean de Cultura civica si participare la etapa nationala;


  • PREMIUL III la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la Concursul national "Matematica de drag";


  • PREMIUL I de FEstivalul de folclor "La portile dorului";
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";





URSA PAUL




TURC SARAH




SOCACI ROBERT

  • PREMIUL I de Concursul judetean de pictura "Bucuria Invierii in sufletul copilului";"
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";


  • PREMIUL I la etapa judeteana a Concursului "Test your English";


  • PREMIUL II de Concursul judetean de Limba germana;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Geografie;





BACEA PANDORA




SABO ROBERT




MALAESCU BIANCA

  • PREMIUL II de Concursul judetean de Limba germana;


  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Religie;


  • PREMIUL III la Concursul judetean "Grigore Herinean";
  • MENTIUNE la Concursul interjudetrean de matematica "Sever Aurel Groze";





ONOFREIU ANA




BASA MARIA




NASCA RAZVAN

  • PREMIUL III la etapa judeteana a Concursului "Cultura si spiritualitater omaneasca";


  • PREMIUL III la etapa judeteana a Concursului "Test your English";


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;





CIFOR STEFANIA









CHITICARIU OANA

  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";
  • MENTIUNE la Concursul judetean "Grigore Herinean";




  • MENTIUNE la Concursul judetean "Grigore Herinean";

AN SCOLAR 2014/2015
...CLASA a VII-a



IONASCU IULIA





BUZAN DAN





CIUBUCA MARA

  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Chimie;


  • PREMIUL III la etapa nationla a Concursului "Terra";
  • PREMIUL II la etapa judeteana a Concursului "Terra";


  • Premiul I la Concursul judetean de Limba germana;
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;






COTOR CATINCA





TODORAN VIOLETA





BUDURLEAN ANDREI

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;
  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • PREMIUL I la Festivalul judetean de folclor "La portile dorului";


  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la Concursul judetean "Test your English";





TATAR DRAGOS




BOB DAVID




SANGEORZAN CRISTINA

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Terra";


  • MENTIUNE la Campionatul national de Badminton;


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";





HAROSA EMANUELA









TABARA ROXANA

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;




  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Terra";

AN SCOLAR 2014/2015
...CLASA a VI-a



POENAR PATRICIA





SASARMAN IOANA





TRIF ALIN

  • PREMIUL I la Concursul national de creatie plastica;

  • PREMIUL I la Concursul judetean de creatie plastica;


  • PREMIUL I la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";





MISCA MATEI




TANCO ARIANA




POP LOREDANA

  • PREMIUL I la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";


  • PREMIUL II la etapa judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;


  • PREMIUL III la Concursul judetean de creatie plastica;
  • MENTIUNE la Concursul judetean de Matematica "Grigore Herinean";





HAROSA VERONICA




HANES SARAH




SZEKERES DORIAN

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Fizica;


  • MENTIUNE la Concursul judetean de creatie plastica;
  • LOCUL VI la Olimpida sportului scolar - sah;


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Terra";





SANMIHAIAN ADRIANA









RACOTI DIANA

  • LOCUL IV la Olimpida sportului scolar - cros;




  • MENTIUNE la Concursului judetean de Religie "Urcus spre Inviere";

AN SCOLAR 2014/2015
...CLASA a V-a



GUZU CRISTIANA





MONDA RARES





SIMA MARIO

  • PREMIUL I la etapa judeteana a Olimpiadei de Lingvistica si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE SI MEDALIE DE BRONZ de Concursul interjudetean de matematica "Sever Aurel Groze";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNE la etapa nationala a Concursului "Terra";
  • PREMIUL I la etapa judeteana a Concursului "Terra";


  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana si participare la etapa nationala;
  • MENTIUNE la etapa judeteana a Olimpiadei de Lingvistica;





TAKACS ROBERT




CHITUL SEBASTIAN




MOLDOVAN FLORENTIN

  • MENTIUNE SI MEDALIE DE BRONZ de Concursul interjudetean de matematica "Sever Aurel Groze";
  • PREMIUL I de Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";
  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • PREMIUL III de Concursul national "Jocul culorilor";


  • PREMIUL III la Concursului judetean de Religie "Urcus spre Inviere";





ROSU HORIA




GAL ELIZA




MUTU ILEA IOANA

  • PREMIUL III la Concursului judetean de Religie "Urcus spre Inviere";


  • Mentiune la Campionatul national de Badminton;


  • MENTIUNE la etapa judeteana a Concursului "Lectura ca abilitate de viata";





CHIS ROXANA




LUP MARIA




COSTIN SEBASTIAN

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;


  • MENTIUNE la Concursului judetean de Religie "Urcus spre Inviere";


  • MENTIUNE la Concursului judetean de Religie "Urcus spre Inviere";

AN SCOLAR 2014/2015
...CLASELE a III-a
si a IV a




RAZOARE PAUL







BUGNAR ANDREEA







MARCOIE LAURA

  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE SI MEDALIE DE BRONZ de Concursul interjudetean de matematica "Sever Aurel Groze";
  • PREMIUL II de Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";
  • PREMIUL III de Concursul judetean de matematica "Sfinx XXI";


  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PREMIUL II la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;



  • PREMIUL I la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;






IONESCU TUDOR




TORNEA CATALIN




CORLEA BRICS ANDREA

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;
  • PREMIUL III de Concursul judetean de matematica "Sfinx XXI";

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • PREMIUL I de Concursul judetean de matematica "Grigore Herinean";
  • PREMIUL II de Concursul judetean de matematica "Sfinx XXI";


  • PREMIUL II la Concursul judetean de pictura "Bucuria Invierii in sufletul copilului";





MANDRU IRIS




SERBAN MOISAN KARINA




VARVARI IONUT

  • PREMIUL III la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;




  • PREMIUL III la Concursul judetean de pictura "Bucuria Invierii in sufletul copilului";

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Matematica;
  • MENTIUNE de Concursul judetean de matematica "Sfinx XXI";





CORDOS DARIA




ARDELEAN JULIA




ZAGREAN BIANCA

  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;




  • MENTIUNE la faza judeteana a Olimpiadei de Limba si literatura romana;


  • MENTIUNE la Concursul judetean de pictura "Bucuria Invierii in sufletul copilului";




GRIGORAS RAUL




BRADEA ANDREI




COSMA MELISA

  • LOCUL VII la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - viteza 50 m;


  • LOCUL VI la faza judeteana a Olimpiadei Sportului Scolar - sah;

  • PREMIUL II la Festivalul de folclor "La portile dorului";





HARAGUS ANDREI








BOBIS ADRIAN

  • MENTIUNE SI MEDALIE DE BRONZ la Concursul interjudetean de matematica "Sever Aurel Groze";




  • MENTIUNE SI MEDALIE DE BRONZ la Concursul interjudetean de matematica "Sever Aurel Groze";






CORUL SCOLII



ARCALEAN IULIA
POP DIANA
RACOTI DIANA
SASARMAN IOANA
FATU DANIELA
PITIS TABITA
POP ARIANA
NICOARA TEODORA
BOZESAN OANA
CATUNA-GALEȘ MARIA
FLOREA ANDREEA
TODERIC PATRICIA
TERMURE GEORGIANA
ARMAN CRISTINA
OPREA ANTONIA
TODORAN VIOLETA
STIR GIULIA
POP DIANA
CHITICARIU OANA
MALAESCU BIANCA
BARNA DALIA

  • Premiul I la COncursul international "Leganelul lui Isus";








ECHIPA DE FOTBAL, CLASELE I-IV:



MIHAIU CĂLIN
NICOLAE GABRIEL
DANCI KEVIN
BICSA EDUARD
GRIGORAS RAUL
POP RAUL
SOT FABIAN
BUCȘA DAVID
BUMBU DARIUS
RAD RAUL
MORUTAN IONUT

  • LOCUL II la Campionatul judetean de Fotbal, etapa zonala;
  • LOCUL I la Campionatul judetean de Fotbal, etapa judeteana;








ECHIPA DE FOTBAL, CLASELE V-VIII:



STUPINEAN ROBERT
TĂMAS EMANUEL
BALAN RAREȘ
FOROGAU DARIUS
CĂPRARU PAUL
NAGY DANIEL
POP ADRIAN
MIHAIU IONUT
MOLDOVAN RAUL
SHIHAB ALAMEEN
BOB DAVID

  • LOCUL IV la Campionatul judetean de Fotbal, etapa zonala;
  • LOCUL I la Campionatul judetean de Fotbal, etapa judeteana;








ECHIPA DE BASCHET, CLASELE V-VIII



PUSCAS CORINA
HAROSA EMANUELA
MIRZA DIANA
TARMURE BIANCA
CAIEREAN MIRUNA
HAROSA VERONICA

  • LOCUL I la Campionatul judetean de Baschet, etapa judeteana;








ECHIPAJUL "EUROPA I"


BASA DIANA
CAZAC ELIZA
CIOCAN LUANA
ONOFREIU ANA

  • PREMIUL I la Concursul judetean "Europa";








ECHIPA DE HANDBAL - FETE:



CIURDĂREAN OANA
DANCI LUANA
PETRAS ANAMARIA
PUSCAS CORINA
MUSDAR CATALINA
APOSTOLESCU DENISA
VITUȘINSCHI SIMONA
GALAN BIANCA
STRIMBU LORENA
TERMURE GABRIELA
BARTES MELISA
STIR GIULIA

  • LOCUL I la Campionatul judetean de Handbal, etapa judeteana;








ECHIPAJUL"EUROPA II"


BOLOS SONIA
OSAN BOGDAN
SPINU ROXANA
VALEA ALEXANDRA

  • Premiul I la Concursul judetean "Europa";








ECHIPAJUL:


SOVREA HORATIU
POP RAZVAN

  • Mentiune la Concursul judetean de educatie rutiera";