... olimpicii nostri...




AN ȘCOLAR 2015/2016





...Olimpici naționali


Sima Mario Robert


Bugnar Andreea


Guzu Cristiana

  • Mențiune la etapa națională a Concursului Național Terra;
  • Locul I la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română - calificare la Olimpiada Națională;
  • Locul I la etapa județeană a Concursului de Interpretare Transcurriculară ”I.Teodoreanu”-calificare la etapa națională;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Fizică;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”;
  • Locul II la etapa județeană a Olimpiadei de Lingvistică;


  • Mențiune I la etapa națională a Concursului de Interpretare Transcurriculară ”I.Teodoreanu”;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei "Lectura ca abilitate de viață";
  • Locul III la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română;
  • Locul I la etapa județeană a Concursului de Interpretare Transcurriculară ”I.Teodoreanu;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”;


  • Mențiune la etapa națională a Olimpiadei de Lingvistică;
  • Locul I la etapa județeană a Olimpiadei de Lingvistică;
  • Locul III la etapa județeană a Olimpiadei de Fizică;
  • Locul III la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Bucuria învierii din sufletul copilului”-secțiunea culoare.



Chiș Roxana


Negrea Simion


Turc Yasmine

  • Mențiune la etapa națională a Concursului Național Terra;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Fizică;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;


  • Campion Național Atletism
  • Etapa Națională
  • Campionatul Național de Atletism


  • Locul III Atletism
  • Etapa Națională
  • Campionatul Național de Atletism



An școlar 2015/2016 - Alte premii





Mastan Ioana


Mureșan Ștefana


Todoran Lavinia

  • Premiul I la etapa internațională a Concursului ”Odată ca niciodată”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”;
  • Premiul I la etapa națională a Concursului ”Și gestul tău contează!”.


  • Mențiune la etapa regională a Concursului ”Nașterea Domnului - renașterea bucuriei”.


  • Mențiune la etapa internațională a Concursului ”Odată ca niciodată”.



Pop-Moldovan Răzvan


Mogoșan Mario


  • Premiul II la etapa internațională a Concursului ”Odată ca niciodată”.


  • Mențiune la etapa regională a Concursului ”Arbori pentru viitor”.





An școlar 2015/2016 - Clasa a VIII-a





Budurlean Andrei


Ciubucă Mara


Colceriu Andrei

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Chimie;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.


  • Premiul I la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Germană Modernă.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.



Fătu Raul


Harosa Emanuela


Cotor Catinca

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie;
  • Premiul II la etapa județeană a Olimpiadei de Cultură Civică.


  • Premiul I la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Germană Modernă.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Germană Modernă.



Ghergiceanu Denisa


Ionașcu Iulia


Pop Corina

  • Premiul II la etapa județeană a Concursului ”Bucuria învierii din sufletul copilului”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Germană Modernă.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.



Sângeorzan Cristina


Moldovan Roxana


Pușcaș Corina

  • Premiul II la etapa județeană a Olimpiadei de Cultură Civică;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Lingvistică;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie.


  • Premiul II la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.



Tătar Dragoș



  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică.







An școlar 2015/2016 - Clasa a VII-a





Săsărman Ioana


Mastan Adina


Racoți Diana

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei ”Lectura ca abilitate de viață”.



Marica Alexandru


Sînmihăian Adriana


  • Locul IV Cros la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Locul III Cros la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.





An școlar 2015/2016 - Clasa a VI-a





Drăgan Daria


Costin Sebastian


Chitul Sebastian

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului Național Terra.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului Național Terra.



Gal Eliza


Lup Maria Carmen


Mărăndel Daria

  • Locul III Tenis de masă la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.



Mutu-Ilea Ioana


Sîngeorzan Dorian


Takacs Robert

  • Premiul III la etapa județeană a Concursului ”Bucuria învierii din sufletul copilului”-secțiunea culoare.


  • Locul III Tenis de masă la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Fizică.



Motofelea Maria


Moldovan Florentin


  • Premiul II la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Fizică;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.





An școlar 2015/2016 - Clasa a V-a





Bretfelean Larisa


Balint Andres


Ardelean Iulia

  • Mențiune la etapa județeană a Concursului de Limba Engleză ”Test your english”.


  • Premiul II la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.


  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Urcuș spre Înviere”.



Câmpean Alisa


Corlea-Brics Andreea


Coți Bianca

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică.


  • Premiul III la etapa județeană a Concursului ”Bucuria învierii din sufletul copilului”-secțiunea culoare.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei "Lectura ca abilitate de viață".



Măican Alexandra


Linul Mihnea


Mândru Iris

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei ”Lectura ca abilitate de viață”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului Interdisciplinar ”Cultură și spiritualitate românească”.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Educație Tehnologică.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Lingvistică;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Educație Tehnologică.



An școlar 2015/2016 - Învățământ primar





Boca Raluca


Balatici Alexandra


Balaban Denis

  • Premiul I la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Locul II la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”;
  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Emoții la pătrat”.


  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”.


  • Locul VI Atletism la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.



Chiciudean Dorothea


Bradea Andrei


Chișbora Miruna

  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română;
  • Premiul III la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică.


  • Locul IV Șah la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Locul VI Șah la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.



Dohotari Alexia


Fetti Denis


Guzu Laura

  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”.


  • Locul V Șah la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Locul II Șah la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.



Maier Tudor


Mihaiu Călin


Mititean Dana

  • Locul III Atletism la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Locul IV Atletism la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.


  • Locul V Atletism la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.



Titieni Alexandra


Moldovan Ariana


Sulici Andreea

  • Premiul III la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică;
  • Mențiune la etapa interjudețeană a Concursului de Matematică ”Sever Aurel Groze”.


  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română.


  • Locul VI Atletism la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar.



Voivod Cristina



  • Mențiune la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Română.







An școlar 2015/2016 - Echipe





Ansamblul ”Românașii”


Gherman Nicole
Cîmpan Alexandru


Orban Miruna
Sidor Maria

  • Premiul I la etapa județeană a Concursului de Folclor ”La porțile dorului”;
  • Mențiune la etapa județeană a Concursului ”Școala mea_un brand”.


  • Mențiune la etapa regională a Concursului ”Arbori pentru viitor”.


  • Premiul II la etapa națională a Concursului Național ”Și gestul tău contează!”.



Clasa a III-a C


Baschet fete


Tetratlon

  • Locul I la etapa reginală a Festivalului de Tradiții și Obiceiuri Populare.


  • Locul II Baschet la etapa județeană a Olimpiadei Sportului Școlar;
  • Locul III Fotbal la etapa județeană a Olimpiadei Sportului Școlar.


  • Locul III Tetratlon la etapa județeană a Olimpiadei Sportului Școlar.



Corul școlii


Fotbal băieți


Fotbal băieți cl. III-IV

  • Mențiune la etapa reginală a Festivalului de Tradiții și Obiceiuri Populare;
  • Locul III la etapa județeană a Concursului ”Școala mea_un brand”.


  • Locul II Fotbal la etapa județeană a Olimpiadei Sportului Școlar.


  • Locul II Fotbal la etapa județeană a Olimpiadei Sportului Școlar.



Geografie 1 - VI B


Geografie 2 - VI B


Geografie 3 - VI B

  • Locul I la etapa județeană a Concursului ”Europa de mâine”.


  • Locul II la etapa județeană a Concursului ”Europa de mâine”.


  • Locul I la etapa județeană a Concursului ”Europa de mâine”.



Geografie 4 - VI B


Geografie 5 - VI B


  • Locul II la etapa județeană a Concursului ”Europa de mâine”.


  • Locul II la etapa județeană a Concursului ”Europa de mâine”.