... olimpicii nostri...




AN ȘCOLAR 2016/2017





Olimpici naționali


Măican Cristina Alexandra


Guzu Cristiana


Sima Mario

  • Premiul Special Etapa Națională - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață
  • Premiul I Etapa județeană - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață
  • Premiul II Etapa Județeană - Concursul ”Urcuș spre Înviere” - Creație literară
  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiadei de limba și literatura română
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul interdisciplinar de limba și literatura română și religie ”Cultură și spiritualitate românească”


  • Premiul special Etapa Națională - Olimpiada de chimie
  • Premiul I Etapa Județeană (participare la Etapa Națională) - Olimpiada de biologie
  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de chimie
  • Mențiune Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Matematică de drag”
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de fizică
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de matematică
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Mențiune Etapa Națională - Concursul ”Terra”
  • Premiul I Etapa Județeană - Olimpiada de matematică
  • Premiul III Etapa Județeană - Concursul ”Terra”
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de biologie
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de chimie



Marcoie Laura


Ivan Bogdan Cristian


Monda Rareș

  • Premiul I Etapa Județeană (participare la etapa națională) - Olimpiada de limba și literatura română
  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață


  • Premiul III Etapa Națională - Concursul ”Terra”
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de Religie
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Mențiune Etapa Județeană(participare la etapa națională)- Concursul ”Terra”



Premii și mențiuni





Dodu Steliana


Mititean Dana


Hâruță Roxana

  • Loc III Atletism 50 m Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar;
  • Mențiune Atletism 600m Etapa județeană - Olimpiada națională a sportului școlar.


  • Loc III Atletism 300m Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de limba și literatura română;
  • Mențiune Atletism 50m Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar.



Mogoșan Giulia


Bolog Teodora


Corlățeanu Teodora Elena

  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de limba și literatura română.


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de matematică


  • Premiul I Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Sever Aurel Groze”
  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de matematică



Dohotari Alexia Maria


Șandor Denis


Bradea Andrei

  • Mențiune Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Sever Aurel Groze”
  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de matematică
  • Premiul I Etapa Județeană - Olimpiada de limba și literatura română


  • Loc I Șah Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar


  • Loc I Șah Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar



Avram Daniela


Fetti Denis Filip


  • Premiul I Etapa Județeană - Concursul ”Bucuria Învierii din sufletul copilului” - Pictură pe pânză


  • Loc I Atletism 600m Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar





Clasa a VIII-a


Săsărman Ioana


Tomșa Alexandru


Andrei Daniel

  • Mențiune Etapa Interjudețean - Concursul de matematică ”Matematică de drag”


  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de limba engleză


  • Loc IV Cros Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar



Clasa a VII-a


Chitul Sebastian


Chiș Roxana Maria


Lup Maria-Carmen

  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de limba germană modernă
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de matematică
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de fizică
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de chimie
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de religie



Pop Moldovan Antonia


Takacs Robert


Burian Mara

  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de limba germană modernă


  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de limba engleză


  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Bucuria Învierii din sufletul copilului” - grafică



Moldovan Florentin


Mărăndel Daria


  • Premiul I și medalie de aur - Concurs național de fizică ”Universul Einstein”
  • Mențiune Etapa Județeană - Concurs ”Terra”


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață




Clasa a VI-a


Mândru Iris


Bugnar Andreea Maria


Ciobanu Robert

  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Bătălia cărților”


  • Premiul I Etapa Județeană - Concursul de lectură ”Bătălia cărților”
  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de limba și literatura română
  • Premiul III Etapa Județeană - Olimpiada de lingvistică
  • Mențiune Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Sever Aurel Groze”
  • Mențiune Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Matematică de drag”
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de lectură - Lectura ca abilitate de viață


  • Premiul III Etapa Județeană -Concursul ”Urcuș spre Înviere”



Pop Sabina


Moldovan Ovidiu Mihai


Balint Andres Claudiu

  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Bucuria Învierii din sufletul copilului” - grafică


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de fizică


  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Urcuș spre Înviere”



Clasa a V-a


Motofelea Valeria


Boca Raluca Cristina


Chișbora Miruna Cristiana

  • Premiul I Etapa județeană - Concursul ”Urcuș spre Înviere”


  • Premiul III Etapa Județeană - Concursul ”Urcuș spre Înviere”
  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de limba și literatura română
  • Mențiune Etapa Interjudețeană - Concursul de matematică ”Matematică de drag”
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de lingvistică
  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”



Voivod Diana Cristina


Hărăguș Andrei



  • Mențiune Etapa Județeană - Concursul ”Terra”


  • Mențiune Etapa Județeană - Olimpiada de lingvistică





Echipe


Echipa de fotbal cls V - VIII


Echipa de fotbal cls I - IV


Clasele I-VIII - ȘAH

  • Rus Cristian
  • Petrina Ștefan
  • Sîngeorzan Dorian
  • Lostun Flaviu
  • Nechiti Darius
  • Dascălu Daniel
  • Neamțu Cristian
  • Șirlincan Ștefan
  • Stoica Adrian
  • Trif Alin
  • Loc I Etapa Județeană(Loc IV la Etapa Zonală) - Olimpiada națională a sportului școlar


  • Băbuțan David
  • Cataramă Alexandru
  • Spătăreanu Florin
  • Balaban Denis
  • Halostă Luca
  • Florea Cătălin
  • Dragoescu Alexandru
  • Chiș Alexandru
  • Chifa Gheorghiță
  • Loc I Etapa Județeană (Loc II Etapa Zonală) - Olimpiada națională a sportului școlar


  • Monda Rareș
  • Roșu Mareș
  • Guzu Laura
  • Chișbora Miruna
  • Loc IV Etapa Județeană - Olimpiada națională a sportului școlar



Tetratlon


Olimpiada de cultură civică


Echipa Concurs Terra

  • Dascălul Daniel
  • Harosa Veronica
  • Nechiti Darius
  • Pop Mariana Loredana
  • Stoica Adrian Florin
  • Marica Alexandru
  • Ciocan Codruța
  • Andrei Daniel
  • Muller Denisa


  • MUREȘAN ȘTEFANA
  • Premiul II Etapa Județeană - Olimpiada de cultură civică
  • MASTAN IOANA
  • Premiul II la etapa județeană - Olimpiada de cultură civică


  • Nicoară Alexandra
  • Sînmihăian Adriana
  • Pop Adriana
  • Loc II Etapa Județeană



Ansamblul folcloric ”Românașii”


Premianții concursului ”Europa de mâine”


Cupa școlilor la ”Street Dance”

  • Băbălău Țâra Andrei
  • Rus Alexandru Bogdan
  • Nacu Andreea Mihaela
  • Suciu Bianca Maria
  • Rusu Denisa
  • Babuțan Andrei
  • Chiroban Andreea
  • Premiul III – Festivalul concurs de tradiții și obiceiuri
  • Premiul III – Festivalul județean de folclor pentru copii și tineret ”Cununa someșană”


  • Poenar Alexandra Patricia
  • Săsărman Ioana Paula
  • Racoți Diana Octavia
  • Arcălean Iulia
  • Roman Aurora Alisia
  • Dascălul Daniel
  • Harosa Veronica
  • Encsan Flavia Mihaela


  • Kiss Alexandra
  • Nicoară Andreea
  • Santo Raul
  • Takacs Robert
  • Loc III Etapa Județeană